Ważne fakty o męskiej niepłodności

Ważne fakty o męskiej niepłodności

Ważne fakty o męskiej niepłodnościIstnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na męską płodność. Według badań, nie tylko kobiety, które borykają się z problemami z poczęciem dziecka, coraz większa liczba mężczyzn.

Które są najbardziej powszechne uzročnici niepłodności męskiej?

Bezpłodność mężczyzn głównie spowodowany zbyt małą produkcją plemników lub produkcji plemników, które nie działają tak, jak powinny – nie unoszą się wystarczająco szybko lub nie oplode komórka jajowa, kiedy wchodzą w kontakt z nim.

Badania wykazały, że na męską płodność negatywnie wpływają złe nawyki, styl życia, jak palenie tytoniu, zażywanie narkotyków, nadużywanie alkoholu, brak aktywności fizycznej i otyłość.

Jak męska niepłodność diagnozuje?

Podstawowe badania i analizy nasienia. Mężczyzna, że próbki spermy, który jest analizowany pod mikroskopem. W ten sposób sprawdzana jest ilość plemników i niektóre aspekty jakości nasienia (prędkość pływania i kształt).

Ważne, że mężczyzna apstinira od seksu lub masturbacji, od 2 do 5 dni przed badaniem. W zależności od wyników testów, niektórzy mężczyźni muszą pracować, testy, które pomogą sprawdzić poziom hormonów i predyspozycji genetycznych.

Jakie są możliwości leczenia?

Wszystkie opcje leczenia opierają się na tym, że сперматозоидам pomóc znaleźć drogę do komórki jajowej w każdym przypadku. To może być prosta inseminacji lub zapłodnienia pozaustrojowego. W przypadku bardziej poważnych przypadków plemnik wchodzi w jajo.

Jeśli mężczyzna nie produkuje spermę, to szukaj dawcy spermy. Taka metoda leczenia na naszych stronach nie są, ale i za granicą. Czasami hormonalne nierównowagi, przyczyną tego, że mężczyzna nie produkuje plemników. Takie przypadki, jak zwykle, z powodzeniem leczy się terapią dla regulacji hormonów.

Jaki to ma wpływ wieku na jakość nasienia?

Nie ma żadnych dowodów na to, że starsi mężczyźni, produkują mniej plemników, ale istnieją dowody, że ich dyplom niskiej jakości. To naukowcy udowodnili w dwóch kierunkach. Pierwszy polega na tym, że starsi ojcowie zwiększają ryzyko wystąpienia spontanicznych aborcji.

Drugi polega na tym, że dzieci starszych ojców są narażone na większe ryzyko wystąpienia rzadkich zaburzeń genetycznych. Wcześniejsze badania wskazują, że DNA plemników starszy mężczyzna na niektóre uszkodzenia.

Jako suplement diety z L-karnityny, L-arginina, koenzimom Q10, glutationom, witaminy i minerały.Przyczynia się do normalnej płodności, normalnej spermatogenezi i normalnej reproduktivnosti mężczyzn.

  • Selen przyczynia się do normalnej spermatogenezi.
  • Cynk przyczynia się do normalnej płodności i rozrodu.
  • Kwas foliowy przyczynia się do normalnego metabolizmu homocysteiny.
  • Cynk i folati odgrywają ważną rolę w procesie podziału komórek.
  • Kwas foliowy przyczynia się do normalnej syntezy aminokwasów.
  • Witamina E i selen przyczyniają się do ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym.

 

Powodują czy niektóre medyczne stanu, bezpłodność?

Niektóre medyczne stanu mogą powodować na ilość i jakość plemników. Leczenie w leczeniu raka, niektóre leki lub choroby nerek, mogą zmniejszyć liczbę plemników.

Z tego powodu mężczyźni oferuje możliwość zamrożenia nasienia przed rozpoczęciem leczenia, które może zagrozić ich płodność.

Dodaj komentarz